Termomodernizacja budynku Wrocław
Tak, jak w każdym innym mieście, Termomodernizacja budynku Wrocław jest ważną decyzją, która wymaga odpowiedniego przemyślenia i przygotowania. Poznaj poradnik, który krok po kroku ułatwi docieplenie domu czy innego obiektu wymagającego tego działania.
Docieplenie ścian we Wrocławiu – kilka pytań na początek
Aby odpowiednio przygotować się do ocieplenia, trzeba najpierw wstępnie oszacować koszty i zasadność inwestycji. Jest jednak kwestią bezdyskusyjną, że optymalnie przeprowadzona termoizolacja zwiększa komfort korzystania z budynku przez cały rok, a także staje się źródłem oszczędności w sezonie grzewczym. Czy w danym momencie rodzinny czy firmowy budżet pozwala jednak na przeprowadzenie niezbędnych działań remontowych? Docieplenie warto połączyć z odświeżeniem elewacji. Dziś modnym trendem jest na przykład umieszczenie na ścianach budynków drewnianych, stylizowanych elementów, które przełamują schematyczne podejście do wykończenia.
Wchodząc w techniczne detale, trzeba wybrać materiał ocieplenia: wełnę mineralną lub styropian. Kolejnym krokiem jest zakup odpowiedniej jakości produktów. Nie warto kierować się wyłącznie najniższą ceną. Często lepiej zainwestować w nieco droższe rozwiązania, które okazują się wytrzymalsze i efektywniejsze przez dłuższy okres.
Najpierw przygotowanie podłoża
Docieplenie domu jednorodzinnego Wrocław (czy w zasadzie każdego innego budynku) należy rozpocząć od przygotowania ścian. Podstawą jest suchość. Wszelkie grzyby, zabrudzenia, glony, mech trzeba koniecznie usunąć. Podobnie zresztą jak tłuste plamy. Tynk musi być zwarty, a ściany nośne. Inaczej ocieplanie nie ma większego sensu, bo szybko dojdzie do niechcianych zniszczeń wymagających kosztownego remontu. To także dobry moment na uzupełnienie ubytków i nierówności ocieplanej powierzchni. Docieplenie ścian we Wrocławiu warto zlecić profesjonalnej firmie, która nie tylko wykonuje samo ocieplenie, ale również optymalnie, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, przygotowuje nawierzchnię do dalszego remontu.
Docieplenie domu jednorodzinnego wrocław w praktyce
Konkretne kroki związane z termoizolacją wynikają z wyboru metody. Na przykład jeśli chodzi o nakładanie kleju na płyty, których zadaniem będzie izolacja, popularną metodą jest obwodowo-punktowa. Zarówno styropian, jak i wełnę mineralną trzeba przymocowywać starannie, z takim łączeniem, żeby w przyszłości nie powstawały mostki cieplne. Istotny jest również dobór łączników mechanicznych.
Kolejne kroki to między innymi wklejanie profili dylatacyjnych, wykonywanie zbrojenia z włókna szklanego, wykonywanie warstwy elewacyjnej i ostateczne wykończenia. Wszystkie wspomniane czynności wymagają doświadczenia, precyzji i odpowiednich warunków.
W przypadku docieplania budynków nie ma miejsca na „prowizorkę” i „amatorszczyznę”. Od jakości przeprowadzanych działań zależy nie tylko estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność danego obiektu.