Docieplanie stropodachów i montaż styropapy we Wrocławiu
Konstrukcje żelbetowe i drewniane stropodachów wymagają odpowiedniego zaizolowania i ocieplenia. Poprzez pokrycie dachowe ucieka do 30% ciepła generowanego na ogrzanie domu, co w konsekwencji powoduje znaczny wzrost kosztów ogrzewania. Jak przeprowadza się docieplenie stropodachów we Wrocławiu? Oto kilka porad od Comet.Rem.
Jak izoluje się stropodachy?
Inwestorzy realizujący projekty domów często decydują się na dołączenie części garażowej do budynku i zaaranżowanie stropodachu na taras lub spory balkon. Płaska powierzchnia wykonana z płyn drewnianych lub żelbetonu musi mieć odpowiednie wyprofilowanie i izolację by dobrze odprowadzała wodę. W tym celu przeprowadza się montaż styropapy. Wrocław i okolice są obszarem działania Comet.Rem – firmy realizującej projekty budowlane od 1994 roku.
Czym jest styropapa?
W zasadzie jest połączenie właściwości styropianu i papy. W dalszym ciągu jednym z wiodących rozwiązań technologicznych na ocieplenie elewacji stropów i podłóg jest styropian. Jest wytrzymały, lekki i ma bardzo dobre właściwości izolujące. W połączeniu z papą, która bardzo dobrze chroni przed wilgocią, stanowi materiał świetny do dociepleń stropodachów. Występują elementy pokryte jednowarstwowo lub dwuwarstwowo.
Zalety docieplenia stropodachów styropapą
Dlaczego warto skorzystać z montażu styropapy w swoim domu we Wrocławiu? Zalet takiego rozwiązania jest co najmniej kilka. Należą do nich:
- przystępna cena materiału – uzależniona od współczynnika przewodnictwa cieplnego i marki,
- wysoka odporność na czynniki zewnętrzne i trwałość,
- bardzo łatwy montaż na stropodachu lub dachu o niewielkim nachyleniu,
- niski wpływ nacisku na powstawanie odkształceń mechanicznych,
- niewielka waga, wpływająca na znikomy wzrost ciężaru konstrukcji dachowej,
- wysoka dostępność produktu.
Jak przebiega montaż docieplenia stropodachu?
Kluczowe jest przygotowanie podłoża. W pierwszej kolejności należy przygotować warstwę spodnią dachu i w tym celu usunąć wszystkie zanieczyszczenia, kurz, pył i wilgoć. Aby odizolować powierzchnię stosuje się grunt i folię polietylenową lub dedykowaną membranę bitumiczną.
Należy zwrócić szczególną uwagę, by boku każdego elementu były do siebie dociśnięte a wystające poza obrys kawałki papy nachodziły na siebie. Zapewni to odpowiednie uszczelnienie całego pokrycia. W zależności od podłoża do docieplenia stropodachów we Wrocławiu wykorzystuje się łączniki dwuelementowe (żelbeton) lub łączniki teleskopowo z wiertłem (drewno lub blacha). Liczbę akcesoriów montażowych oblicza się pod względem miejsca dachu i jego strefy obciążenia wiatrowego. W najbardziej narażonych na wpływ wiatru miejscach wykorzystuje się 9 sztuk na m2, natomiast w strefach wewnętrznych tylko 3.
Innym sposobem na montaż styropapy jest klejenie. W tym przypadku powierzchnia również musi być bardzo dobrze przygotowana i zagruntowana, a klej nakłada się punktowo według siły oddziaływania wiatru. Dla zapewnienia sobie 100% pewności, można obok kleju zainstalować również kilka łączników mechanicznych.
Taki sposób docieplenia stropodachów jest korzystny ekonomicznie i pod względem funkcjonalności. Jeśli potrzebujesz wsparcia specjalistów wybierz Comet.Rem.