kask budowlany

Wdmuchiwanie wełny

Izolacja poddasza użytkowego, stropów i stropodachów granulatem z wełny skalnej GRANROCK SUPER Granulat GRANROCK SUPER to szybkie i nowoczesne rozwiązanie izolacji. To niepalne ocieplenie z wełny skalnej, wykonywane metodą wdmuchiwania. Materiał ten jest doskonałą alternatywą dla rozwiązań izolacji natryskowych: pozwala wykonać ocieplenie bez względu na porę roku i temperaturę.

Nadmuch wełną GRANROCK SUPER to materiał który stosujemy z powodzeniem jako izolacja cieplna poddasza użytkowego.  Wdmuchiwany granulat skalny dociera w trudno dostępne miejsca zapewniając ciągłość izolacji oraz brak mostków termicznych.

Główna różnica względem tradycyjnego sposobu ocieplania poddasza to kolejność prac. Aplikacja materiału izolacyjnego odbywa się dopiero po wykonaniu zabudowy poddasza. Montaż stelażu oraz płyt gipsowo kartonowych wykonujemy w standardowy sposób jak w przypadku stosowanie tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

Nadmuch wełny wykonywany jest z poziomu jętek czyli części nieużytkowej poddasza w przestrzeń pomiędzy zabudową oraz membraną dachową. To bardzo szybka i dokładna metoda. Prace związane z wykonaniem izolacji trwają nie dłużej niż jeden dzień roboczy.

Nadmuch GRANROCK SUPER   to także bardzo ekonomiczna technologia ocieplenia poddasza, która eliminuje w 100% generowanie odpadu, który może występować podczas docinania tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Ponadto GRANROCK SUPER, jako produkt naturalny i bezpieczny, posiadający atest higieniczny, może być stosowany w każdą pogodę, niezależnie od temperatury jak i warunków wilgotnościowych. Pozwala to zaizolować poddasze nawet jesienią i zimą.

Aplikowany granulat skalny musi mieć optymalną gęstość, która zapewni odpowiednie parametry cieplne oraz eliminuje osiadanie materiału. Już 27 cm GRANROCK SUPER w gęstości 55-65 kg/m3 wystarczy aby spełnić wymagania dla współczynnika przenikania ciepła dla dachów które obowiązują od 2021 roku

Zalety:

 • Idealnie wypełnia trudno dostępne poziome przestrzenie  na poddaszach nieużytkowych oraz na stropodachach wentylowanych.
 • Pozwala na ocieplenie poddasza w jeden dzień.
 • Może być stosowany w niskich i ujemnych temperaturach i przy dużej wilgotności.
 • Jest naturalny i bezpieczny (posiada atest higieniczny).
 • Stanowi niepalne ocieplenie stropów i ścian zewnętrznych.
 • Jest oferowany w trzech gęstościach, dzięki czemu można nim ocieplać i dachy i ściany. Do izolowania poziomych przestrzeni poddaszy nieużytkowych, stropodachów wentylowanych stosuje się granulat o gęstości 30 i 45 kg/m3 , a do skośnych przestrzeni poddaszy użytkowych, ścian trójwarstwowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej o gęstości 60 kg/m3.
 • Jest niepalny i podnosi bezpieczeństwo pożarowe całego domu.

Schemat izolacji wiązarów dachowych granulatem GRANROCK SUPER:

 1. Dachówka lub blacha na łatach.
 2. Kontrłata.
 3. Wiązar prefabrykowany.
 4. Granulat GRANROCK SUPER należy nadmuchiwać na folię ROCKTECT Intello Climate Plus.
 5. Folia ROCKTECT Intello Climate Plus jest montowana od dołu wiązara za pomocą łat 40 x 60 mm.
 6. Łaty muszą być przykręcone w rozstawie co 40 cm za pomocą wkrętu do drewna 4,2 x 70 mm. Krawędzie folii trzeba dodatkowo przymocować bezpośrednio do wiązara za pomocą zszywek.
 7. Na koniec należy wykonać stelaż i przykręcić płyty g-k.

Schemat montażu ocieplenia dwudzielnego stropodachu wentylowanego o konstrukcji masywnej:

 1. Pokrycie dachu – hydroizolacji
 2. Płytki korytkowe na ściankach ażurowych; pod ścianki ażurowe używamy pasków z płyt STEPROCK PLUS.
 3. Wentylowana przestrzeń  powietrzna
 4. Płyty MULTIROCK ROLL i ROCKMIN o grubości 30 cm lub TOPROCK PLUS i ROCKMIN PLUS o grubości 25 cm lub TOPROCK SUPER i SUPERROCK o grubości 23 cm; granulat GRANROCK SUPER o grubości 33 cm
 5. Strop masywny
 6. Gładź gipsowa.

Schemat ocieplenia poddasza nieużytkowego na stropie masywnym:

 1. Pokrycie dachowe z dachówki lub blachy.
 2. Kontrłata zamontowana wzdłuż krokwi.
 3. Membrana wysokoparoprzepuszczalna na krokwiach.
 4. Krokiew.
 5. Wentylowana pustka powietrzna.
 6. Izolacje na stropie wykonujemy z maty z wełny skalnej TOPROCK PEEMIUM, TOPROCK PLUS lub z płyt SUPERROCK PREMIUM, ROCKMIN PLUS, ROCKMIN. Standard ROCKWOOL przewiduje izolację o grubości 35 cm,
 7. układaną mijankowo w dwóch warstwach, co zapewnia wysoki komfort termiczny na poddaszu oraz spełnienie wymagań stawianych w warunkach technicznych budynkom na rok 2021.
 8. W miejscach, gdzie jest utrudniony lub niemożliwy montaż mat lub płyt, stosuje się granulat GRANROCK SUPER. Wdmuchuje się go specjalną maszyną do nadmuchu granulatów izolacyjnych.
 9. Strop masywny betonowy.