kask budowlany

Docieplenie poddasza użytkowego granulatem z wełny Granrock Super

GRANROCK SUPER to materiał który może być stosowany z powodzeniem jako izolacja cieplna poddasza użytkowego.  Wdmuchiwany granulat skalny dociera w trudno dostępne miejsca zapewniając ciągłość izolacji oraz brak mostków termicznych. 

Główna różnica względem tradycyjnego sposobu ocieplania poddasza to kolejność prac. Aplikacja materiału izolacyjnego odbywa się dopiero po wykonaniu zabudowy poddasza. Montaż stelażu oraz płyt gipsowo kartonowych wykonujemy w standardowy sposób jak w przypadku stosowanie tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

 Nadmuch wełny wykonywany jest z poziomu jętek czyli części nieużytkowej poddasza w przestrzeń pomiędzy zabudową oraz membraną dachową. To bardzo szybka i dokładna metoda. Prace związane z wykonaniem izolacji trwają nie dłużej niż jeden dzień roboczy.

Nadmuch GRANROCK SUPER   to także bardzo ekonomiczna technologia ocieplenia poddasza, która eliminuje w 100% generowanie odpadu, który może występować podczas docinania tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Ponadto GRANROCK SUPER, jako produkt naturalny i bezpieczny, posiadający atest higieniczny, może być stosowany w każdą pogodę, niezależnie od temperatury jak i warunków wilgotnościowych. Pozwala to zaizolować poddasze nawet jesienią i zimą.

Aplikowany granulat skalny musi mieć optymalną gęstość, która zapewni odpowiednie parametry cieplne oraz eliminuje osiadanie materiał. Już 27 cm GRANROCK SUPER w gęstości 55-65 kg/m3 wystarczy aby spełnić wymagania dla współczynnika przenikania ciepła dla dachów które będą obowiązywać od 2021 roku.   

Schemat izolacji poddasza użytkowego granulatem wełny skalnej GRANROCK SUPER

  1. Dachówka lub blacha na łatach
  2. Kontrłata wzdłuż krokwi
  3. Membrana dachowa
  4. GRANROCK SUPER, grub. 36 cm
  5. Aktywna paroizolacja ROCKTECT Intello Climate Plus
  6. Płyty gipsowo-kartonowe