kask budowlany

Jak ocieplić stropodach betonowy? Jaka metoda termomodernizacji zapewni pożądany efekt, a inwestycja szybko się zwróci?

Rozważ metodę maszynowego wdmuchiwania materiałów izolacyjnych. Dlaczego ta metoda jest szczególnie godna uwagi?

Granulat GRANROCK SUPER stanowi niepalne ocieplenie z wełny skalnej ROCKWOOL.

Izolację termiczną z granulatu wykonuje się za pomocą dowolnej maszyny do nadmuchu granulatów izolacyjnych. Dzięki granulatowi GRANROCK SUPER można ocieplać trudno dostępne miejsca, w których płyty z wełny skalnej ani maty by się nie sprawdziły. Może być montowany przez cały rok, niezależnie od temperatury i wilgotności.

Raz zamontowany materiał izolacyjny może służyć mieszkańcom nawet 70 lat, gdy zastosujesz granulat Granrock Super o współczynniku lambda 0,037 W/(m·K)).

Dzięki maszynowej metodzie wdmuchiwania przebieg termomodernizacji stropodachu jest błyskawiczny.

Prace dociepleniowe na dachu nie są w żaden sposób uciążliwy dla mieszkańców – materiał izolacyjny wciągany jest na górę pneumatycznie (bez użycia windy ani schodów, przez co nie ma utrudnień dla mieszkańców ani bałaganu).

Montaż wełny Granrock Super przy pomocy maszyn do wdmuchiwania nie narusza konstrukcji budynku.

Warto wybrać materiał izolacyjny, który zagwarantuje najlepsze parametry izolacyjności cieplnej, ciepła właściwego i izolacyjności akustycznej.

Rekomendujemy wełnę Granrock Super, ponieważ:

Współczynnik lambda wdmuchiwanej wełny wynosi λ=0,037 W/mK i gwarantuje doskonałe parametry przenikania ciepła (U) dla przegrody.

Wysokie ciepło właściwe granulatu (udokumentowany parametr c = 2,15 kJ/(kg·K), zapewnia komfort termiczny zarówno latem, jak i zimą dzięki tzw. przesunięciu fazowemu.

Zalety:

  • Idealnie wypełnia trudno dostępne poziome przestrzenie  na poddaszach nieużytkowych oraz na stropodachach wentylowanych.
  • Pozwala na ocieplenie poddasza w jeden dzień
  • Może być stosowany w niskich i ujemnych temperaturach i przy dużej wilgotności
  • Jest naturalny i bezpieczny (posiada atest higieniczny)
  • Stanowi niepalne ocieplenie stropów i ścian zewnętrznych.
  • Jest oferowany w trzech gęstościach, dzięki czemu można nim ocieplać i dachy i ściany. 
  • Do izolowania poziomych przestrzeni poddaszy nieużytkowych, stropodachów  wentylowanych stosuje się granulat o gęstości 30 i 45 kg/m3 , a do skośnych przestrzeni poddaszy użytkowych, ścian trójwarstwowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej o gęstości 60 kg/m3
  • Jest niepalny i podnosi bezpieczeństwo pożarowe całego domu.