kask budowlany

Montaż papy dachowej Wrocław

Izolowanie dachu przed zawilgoceniem i wodą wymaga zastosowania odpowiedniego materiału i wykonania dokładnego montażu. Układaniem papy we Wrocławiu zajmuje się Comet.Rem, z wykorzystaniem propozycji Klienta i własnego bogatego doświadczenia. Dlaczego ta warstwa pokrycia jest tak istotna i jak wykonać ją prawidłowo?

Czym można pokryć konstrukcję dachową?

Aby krokwie mogły unosić zwieńczenie dachowe w postaci blachy czy dachówki, musi zostać dodatkowo pokryte. Bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie dla tych, którzy nie stosują najtańszych rozwiązań jest pełne deskowanie. Implementuje się je bezpośrednio na krokwie, po czym pokrywa warstwa izolującą. Można w tym miejscu zastosować folię paroprzepuszczalną lub przeprowadzić montaż papy. We Wrocławiu takie rozwiązania są powszechnie stosowane.

Dlaczego układanie papy jest dobrym wyborem?

Przede wszystkim jest to rozwiązanie trwałe i bardzo wytrzymałe. Przeprowadzone starannie może zostać pozostawione na lata przed wykonaniem pokrycia dachowego z blachodachówki czy innego materiału. Nie trzeba się przy tym obawiać o zawilgocenie konstrukcji. Konieczne jest jedynie przykrycie jej dodatkowym deskowaniem lub kontrłatami.

Jak prawidłowo wykonać montaż papy dachowej?

Można to zrobić na dwa różne sposoby. Najpopularniejsze z nich są związane z wykorzystaniem dwóch warstw materiały. Układanie papy we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach w ten sposób przeprowadza się dla inwestorów, którzy chcą przykryć dach dopiero za jakiś czas. W pierwszej kolejności warstwy przybija się papiakami na zakład zaczynając od okapu, a kończąc na kalenicy. Drugą warstwę stanowi papa termozgrzewalna układana prostopadle do okapu.

Kolejnym sposobem jest montaż papy we Wrocławiu w jednej warstwie. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą od razu zwieńczyć prace układając na deskowaniu blachodachówkę lub dachówkę. Te prace wykonuje się przy użyciu papy łączonej na lepik. Układanie rozpoczyna się od okapu w sposób równoległy do niego. Górną warstwę przybija się papiakami i przykrywa zakładem kolejnej warstwy papy dodatkowo aplikując lepik.

Montaż papy na stropodachach

Coraz częściej prywatne konstrukcje dachowe domków jedno i wielorodzinnych opierają się na stropodachu. To nic innego jak forma dachu wykonana z betonu pod odpowiednim kątem. Aby można było na niej ułożyć pokrycie dachowe należy najpierw wykonać warstwę izolującą od wody i wilgoci. W tym celu wykonuje się układanie papy termozgrzewalnej. Chociaż prace te mogą wyglądać na niebezpieczne ze względu na użytkowanie palnika, wykonane profesjonalnie nie stanowią zagrożenia.

Papę układa się warstwami z zakładem zwijając arkusz w rolkę. Ważne, by na początku zgrzać sam koniec papy i docisnąć ją upewniając się, że warstwa asfaltowa wypłynęła. W dalszej kolejności należy toczyć rolkę rozwijając ją i zgrzewając jednocześnie. W końcowym etapie konieczne jest przejechanie walcem dociskowym by zapewnić optymalne przyleganie do betonu.

Jeśli interesuje cię układanie papy we Wrocławiu lub okolicy możesz skontaktować się z fachowcami z firmy Comet.Rec, którzy zajmą się twoją inwestycją w najlepszy sposób.