kask budowlany

Systemy obróbki blacharskiej we Wrocławiu

Pokrycia dachowe wykonywane są z przeróżnych materiałów, jednak ich elementem wspólnym są obróbki blacharskie. Wrocław i okoliczne miasta są obszarem działania specjalistów z Comet.Rem, traktujących realizację projektów z wielką starannością i wysokim priorytetem. Co powinieneś uwzględnić, jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy?

Dlaczego realizuje się obróbkę blacharską?

W dzisiejszych czasach dach ma nie tylko spełniać swoją rolę izolacyjną, ale również być udekorowaniem całego projektu. Często od niego zależy, w jaki sposób inni oceniają budynek, a przy okazji jego właściciela. Dlatego niezwykle ważne jest, by obróbki blacharskie realizowane były z niezwykłą starannością.

Instalacja blachy, blachodachówki, czy innych pokryć wiąże się z ingerencją w konstrukcję dachową. Powstałe dziury montażowe nie mogą zostać pozostawione bez odpowiedniego pokrycia, dlatego właśnie realizację dodatkowej ochrony spełnia opierzenie. Wrocław, Oleśnica i Namysłów są miejscami, w których Comet.Rem realizuje projekty klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Przede wszystkim, montaż obróbek blacharskich jest niezbędny dla zabezpieczenia miejsc, w których krawędzie materiału stykają się ze sobą. Na dachu istnieje mnóstwo takich punktów, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Są to np.:

  • okap – obróbka blacharska tego miejsca musi odprowadzać ściekająca wodę do rynien, chronić przed wilgocią deskę okapową i zapewniać spływ skroplin z przestrzeni wentylującej.
  • kosz dachowy – miejscem tym określa się wewnętrzne łączenie dwóch skośnych połaci dachu. Można je wykańczać przy pomocy blachy lub taśmy koszowej samoprzylepnej.
  • komin – punkt, w którym najczęściej dochodzi do przecieków, a przyczyną mogą być brak umiejętności dekarzy, niska staranność i pośpiech. Obróbki blacharskie kominów wykonuje się przy udziale dwóch części – górnej i dolnej, które umożliwiają pracę komina i połaci niezależnie od siebie.

Jak wykonuje się obróbki blacharskie?

Jeżeli interesuje cię profesjonalny montaż obróbek blacharskich we Wrocławiu znajdziesz w nim, chociażby specjalistów z Comet.Rem. Realizacja projektu może odbywać się na różne sposoby. Niektórzy samodzielnie wykonują takie prace, jednak po jakimś czasie rezygnują z powodu niedokładności takiego montażu. Dlatego najlepiej jest posiłkować się współpracą z fachowcami, którzy znają się na rzeczy i odpowiednio zaimplementują obróbki blacharskie nie tylko we Wrocławiu, ale też Oleśnicy czy Namysłowie. Taka pomoc sprawi, że zostanie zachowany walor izolacyjny od wilgoci i strumieni wody, ale też estetyka całości i najdrobniejszych szczegółów.

Najczęstsze błędy w montażu obróbki dachowej

Niestety nie da się ukryć, że niektórzy „fachowcy” często popełniają błędy podczas prac dekarskich. Jeśli chodzi o samą obróbkę blacharską można wymienić chociażby użycie zbyt krótkich materiałów, niestaranność w obchodzeniu się z materiałem blacharskim, niedostateczne uszczelnienie substancjami izolującymi oraz nieodpowiednie połączenie ze sobą elementów obróbki. Eliminacja tych problemów wymaga staranności i odpowiedniej wiedzy, dlatego do współpracy najlepiej zaprosić profesjonalistów.