kask budowlany

Docieplenie poddasza nieużytkowego na stropie masywnym

Na betonowym stropie masywnym poddasza nieużytkowego wełnę skalną rozkłada się tak, by szczelnie pokryła całą powierzchnię.

Po ułożeniu ocieplenia, nie wolno po nim chodzić. Jeżeli jest taka konieczność, to albo trzeba zbudować drewniany pomost, albo położyć pas twardych płyt HARDROCK MAX lub STEPROCK PLUS w miejscach produktów sprężystych.

Uwaga! Na stropach masywnych poddasza nieużytkowego nad wszystkimi pomieszczeniami mieszkania, gdzie ciśnienie pary jest mniejsze niż 16 hPa nie należy stosować folii paroizolacyjnych. Strop z 3,5-centymetrowego betonu o oporze dyfuzyjnym r=1330 [m2·h·Pa/g] jest już wystarczającą paroizolacją nawet dla kuchni i łazienek (tam ciśnienie pary wynosi 13-16 hPa). Paroizolację z folii aluminiowej stosuje się tylko, gdy rzeczywiste ciśnienie pary wodnej jest większe niż 16 hPa.

Schemat ocieplenia poddasza nieużytkowego na stropie masywnym:

  1. Pokrycie dachowe z dachówki lub blachy.
  2. Kontrłata zamontowana wzdłuż krokwi.
  3. Membrana wysokoparoprzepuszczalna na krokwiach.
  4. Krokiew.
  5. Wentylowana pustka powietrzna.
  6. Izolacje na stropie wykonujemy z maty z wełny skalnej TOPROCK PEEMIUM, TOPROCK PLUS lub z płyt SUPERROCK PREMIUM, ROCKMIN PLUS, ROCKMIN. Standard ROCKWOOL przewiduje izolację o grubości 35 cm, układaną mijankowo w dwóch warstwach, co zapewnia wysoki komfort termiczny na poddaszu oraz spełnienie wymagań stawianych w warunkach technicznych budynkom na rok 2021. W miejscach, gdzie jest utrudniony lub niemożliwy montaż mat lub płyt, stosuje się granulat GRANROCK SUPER. Wdmuchuje się go specjalną maszyną do nadmuchu granulatów izolacyjnych.
  7. Strop masywny betonowy.
  8. Wykończenie sufitu gładzią gipsową.